Infekcia v uchu? Pomôže (aj) vodka

Šumivé víno nie je len šampanské či Prosecco. Počas letných večerov vás osvieži aj Cava

Šumivé vína sú čoraz populárnejšie - a to najmä počas teplých letných dní, kedy si ich ľudia vychutnávajú ako ľahké a osviežujúce drinky. Väčšina ľudí už dobre pozná Prosecco, no viete aj, čo je to Cava - a najmä, prečo by ste jej mali dať šancu?  

So stúpajúcimi letnými teplotami stúpa aj popularita chladených, často práve šumivých nápojov, pričom sú čoraz vyhľadávanejšie práve šumivé vína. Hoci donedávna sa nám šumivé nápoje spájali skôr s oslavami a špeciálnymi príležitosťami, na ktorých nemohla chýbať fľaša šampanského, dnes sa čoraz viac do popredia dostáva Prosecco alebo Cava - a na ich vychutnávanie nepotrebujete ani žiadnu špeciálnu príležitosť, práve naopak, ich bublinky a príjemná chuť dokážu dodať punc výnimočnosti aj všedným dňom.  

Ako sa víno stane šumivým? 

Na začiatok trochu teórie: ako šumivé víno vzniká? Existuje niekoľko spôsobov, najznámejšou je tzv. tradičná metóda, pri ktorej dochádza k dvojnásobnému zušľachteniu hrozna, vďaka čomu tam prebieha dvojité kvasenie: k základnému cuvée sa pridáva tirážny likér, ktorý vo fermentačnej nádobe docieli ďalšie kvasenie, ktorého sprievodným javom sú vzniknuté bublinky. Víno potom dozrieva vo fľašiach, ktoré sa špeciálne polohujú. Tento proces trvá minimálne 9 mesiacov, ale pokojne aj dva-tri roky, čo sa síce odrazí na kvalite a chuti vína, ale pravdepodobne aj na jeho cene. Takýmto spôsobom vzniká najznámejší druh šumivého vína - Champagne, ale aj španielska Cava či niektoré slovenské sekty.