Infekcia v uchu? Pomôže (aj) vodka

Ako predísť novoročnej opici – a čo robiť, ak ste sa jej ani tento rok nevyhli?

| Tipy

Pri oslavách Nového roka nie je vždy jednoduché neprehnať to s alkoholom. Prinášame vám preto niekoľko zásad, ktoré vám môžu pomôcť vyhnúť sa nepríjemnej novoročnej opici, ale aj niekoľko tipov, čo robiť, ak by to náhodou nevyšlo.  

Nepríjemné stavy po tom, čo ste to predošlý deň na párty prehnali s alkoholom, pozná väčšina dospelých. Zriedkavé nie je ani následné hľadanie receptov na to, ako tieto bolesti hlavy či žalúdka zmierniť. Najúčinnejším riešením je určite prevencia, teda zodpovedné pitie s mierou bez opíjania sa „do nemoty“. Predísť tomu vám pomôže aj dôkladná príprava pred párty. 

Nesmie chýbať jedlo ani pohár vody 

Ak sa chystáte na silvestrovskú (alebo hocijakú inú) párty s alkoholom, je dobré sa na to pripraviť už vopred. Jedným zo základných pravidiel je nepiť na prázdny žalúdok. Vedie to totiž k absorpcii alkoholu priamo do krvného obehu, čo povedie k rýchlejšiemu opitiu, ale môže viesť aj k vážnejším zdravotným problémom so srdcom či trávením. Vo všeobecnosti sa odporúča konzumácia mastnejších jedál či jedál bohatých na sacharidy, dobrú službu však spraví akékoľvek tuhé jedlo. Okrem jedla je pred párty dôležitý aj dobrý spánok, unavený organizmus si s dávkou alkoholu dokáže poradiť oveľa horšie ako odpočinutý.