Infekcia v uchu? Pomôže (aj) vodka

Čím si štrngnúť na Veľkú noc?

S čím sa vám spája Veľká noc? Okrem veľkonočných tradícií je to dozaista dobré jedlo a pitie. Veľká noc je predsa sviatkom hojnosti, s čím sa prirodzene spája i kvalitný alkohol. Poradíme vám, čím potešiť šibačov alebo ako si v rodinnom kruhu spríjemniť sviatky jari.  

Možno povedať, že slávenie Veľkej noci so všetkými ľudovými zvykmi je, najmä vo väčších mestách, už trochu na ústupe, v regiónoch a menších obciach sa však väčšina z nich stále zachováva a dodržiava. Či už je to maľovanie veľkonočných vajíčok, príprava tradičných pokrmov, ale aj šibačka či oblievačka na Veľkonočný pondelok. O zvykoch z našej domoviny  nám pre značku Domovina niekoľko zaujímavostí prezradil aj majster ľudových remesiel Ján Petruška.  


Hádam najznámejším zvykom, ktorý spomína aj pán Petruška, je tradičná veľkonočná šibačka a oblievačka, s ktorými sa spája aj následné pohostenie šibačov. V rámci neho nesmie chýbať prípitok, najčastejšie kvalitnými ovocnými destilátmi: borovičkou, slivovicou či hruškovicou. Odporúčame napríklad značku Domovina, ale určite sa pozrite aj po ostatných produktoch v kategórií pravých ovocných destilátov.

A nemusíte ostávať len pri prípitku! Aj tradície predsa možno trochu okoreniť a namiesto prípitku s poldecákmi pálenky (alebo po ňom) si môžete štrngnúť miešanými drinkmi pripravenými z Domoviny. Milovníkov borovičky poteší napríklad jednoduchý, no zato efektný a veľmi chutný drink DETVAN! 

Ako si namiešate DETVAN? Potrebovať budete 5 cl borovičky DOMOVINA, rozmarínové vetvičky, borievky a Franklin & Sons natural light tonic. Borovičku s tonicom si zmiešate vo vysokom pohári highball, doplníte ľadom a na ozdobu pridáte borievku a vetvičky rozmarínu. Žiaden šibač určite nepovie nie!  


 Špeciálna veľkonočná výslužka 

Keďže oslavy Veľkej noci by sa tento rok mali robiť len v úzkom rodinnom kruhu, kúpačov či šibačov môžete potešiť aj niečím špeciálnym. My máme skvelý tip na výslužku pre tých dospelých. Sú to naše obľúbené miniatúrky , ktoré dozaista nikoho neurazia. Siahnite po značke Domovina, ktorá vo svojom mini packu ukrýva tri 50 ml fľaštičky s obľúbenými destilátmi; alebo darčekové balenie Exclusive Collections päticou 0,04l fľaštičiek s tým najlepším z radov EXCLUSIVE destilátov St. Nicolaus. Hruškovica, slivovica, dulovica, malinovica a slivovica odležaná na ovocí prekvapia svojou jemnou chuťou pravého ovocia a ulahodia aj tým najväčším fajnšmekrom.  

Veľká noc v kruhu najbližších 

A keď je reč o posedení v kruhu najbližších, na ktorej oslave by mohla chýbať obľúbená Demänovka? Horký bylinný likér je obľúbeným digestívom, ktorý mnohí používajú na pretrávenie, čo pri nie práve najzdravších veľkonočných klobáskach, šunkách a syroch padne určite vhod. Pre milovníkov Demänovky, ktorí sa neboja experimentovať, je tu zas Demänovka brusnica so sladkastou ovocnou chuťou, ktorú môžete piť samostatne, ale aj v miešaných drinkoch.