Infekcia v uchu? Pomôže (aj) vodka

Čím si štrngnúť pri vianočnej večeri? Nechajte sa inšpirovať zvykmi z rôznych krajín

Aký druh alkoholu nesmie na Vianoce chýbať na sviatočnom stole? Nuž, to záleží na tom, v ktorej krajine sa chystáte tráviť sviatky. 

Rozdielne zvyky naprieč rôznymi krajinami sa prejavujú aj v jedle a alkohole, ktorý sa podáva počas vianočných osláv.   

Briti si prajú zdravie s horúcim ciderom 

Vo Veľkej Británii sa na Vianoce i Nový Rok tradične pripíjalo nápojom s názvom Wassail, čo je názov pochádzajúci z anglosaského slov "waes hael", teda „na zdravie“. V minulosti šlo o horúci korenený nápoj s vysokým obsahom alkoholu, ktorého základom bolo pivo, jablčný mušt či jablkový džús, presná receptúra bola špecifická v každom regióne. Tradične sa v obciach roznášal vo veľkej drevenej miske ozdobenej brečtanovými listami a jasnými červenými stuhami. Dnes ho Briti poznajú a pijú v podobe horúceho jablkového cideru dochuteného korením.  

Na sviatočnom stole však nesmie chýbať ani rum, brandy či iný tmavý alkohol. Ich tradičný vianočný puding (ktorý sa viac podobá koláču ako tomu, čo si pod pudingom predstavíme u nás) sa totiž pred podávaním zohreje, a to tak, že sa zapáli naberačka rumu, brandy alebo whisky, ktorá sa následne naleje na puding. Mimochodom, alkohol nájdete aj v samotnom pudingu. Jeho základom je totiž sušené ovocie, najmä hrozienka, namočené v alkohole zmiešanom s vajíčkom, masťou a korením.